TEL : +(609)-571 7000 / FAX : +(609)-573 2837 | EMEL: jkrpahang[at]pahang.gov.my | Ikuti Kami di   JKR FACEBOOK 

Tema : Warna Asal Warna Merah kuning
msen

PROFIL JKR PAHANG

03 Nov

Pengarah Terdahulu.

BIL NAMA TAHUN BERKHIDMAT
1. W.J. Smith 1929 - 1930
2. E.D. Kibble 1930 - 1935
3. A.V. Gibbings 1935 - 1936
4. B. Maclachlan 1936 - 1938
5. J.O. Plunkett 1938 - 1940
6. D. Robertson 1940 - 1941
7. Kependudukan Jepun 1942 - 1945
8. J.W. Anderson 1946 - 1947
9. R.E. Pitt 1947 - 1949
10. L.A. Laffan 1949 - 1951
11. R.P. Bradley 1951 - 1953
12. C.J. Gertsen 1957 - 1959
13. R.W.E. Baker 1959 - 1961
14 G.G. Brown 1961 - 1966
15. Chin Thean Huah 1966 - 31.05.1968
16. D. Inderjit Singh 03.06.1968 - 31.12.1969
17. Tajul bin Haji Abu 01.01.1970 - 07.02.1972
18. Dato' Muhd Yusuf bin Muhd Yunus 08.02.1972 - 06.11.1977
19.. Dato' Mustafa bin Ahamd 07.11.1977 - 01.11.1982
20. Lim Meng Fatt 10.12.1982 - 16.11.1984
21. Dato' Wan Abd. Rahman bin Yaacob 01.01.1985 - 30.10.1986
22. Dato' Jamilus bin Hussein 01.07.1987 - 22.06.1991
23. Haji Abdul Kadir bin Awang Hamat 01.08.1991 - 16.04.1993
24. Dato' Dr. Ir. Wahid bin Omar 01.07.1993 - 15.03.1996
25. Dato' Ir. Haji Kalid bin Haji Alias 01.04.1996 - 11.11.2004
26. Dato' Ir. Rosman bin Yahya 01.02.2005 - 30.01.2014
27 Dato' Ir. Haji Abdul Jalil Bin Haji Mohamed, DSAP., DIMP. 02.06.2014 - Hingga Sekarang -
Baca 1117 kali Dipinda pada Khamis, 03 November 2016 15:47